chata Patricie

TIPY NA VÝLET

Díky své poloze a ubytovacím možnostem nabízí chata příjemné místo pro strávení dovolené, a to jak z pohledu odpočívání, tak z pohledu aktivně stráveného času. Návštěvníky láká především možnost koupání, turistických a cykloturistických cílů, rybolovu či houbaření.

Velké množství cyklotras  nabádá k cyklovýletům zkušené bikery nebo také začátečníky. Trasy jsou zde pro všechny, stačí si pouze vybrat. V roce 2015 zde vznikl Pumptrack (800 m). Pumptrack je jedinečný pro nácvik rovnováhy, ovládání  a získání dovedností na jízdních kolech.

Chata Patricie leží v bezprostřední blízkosti přírodního koupaliště Lučina (200 m), které je vhodné jak pro dospělé, tak i děti. Stačí si jen rozložit deku, koupit občerstvení u oblíbených stánků a pořádně si vychutnat okolní přírodu. 

Nad přehradou se o kousek dál nachází rybník Kejda (1 km), který je napájen potokem Radějovka a slouží převážně k rybolovu.

Výhled po okolí nabízí rozhledna Šumárník (2,2 km). Na upomínku bývalého keltského hradiště jsou v okolí rozhledny rozmístěny dřevěné sochy od místních řezbářů. Trochu dále, ale stále blízko můžete vystoupat po vyhlídce Travičná (2,7 km).

 

Za zmínku stojí také národní přírodní rezervace Čertoryje (2,5 km). Čertoryje je nejrozsáhlejším komplexem květnatých bělokarpatských luk o rozloze 326 ha. Rezervace má vysokou krajinářskou hodnotu. Vyskytuje se zde velký počet jinde vzácných rostlin a živočichů, např. 25 různých druhů orchidejí.

Kromě nich vřele doporučujeme navštívit Baťův kanál, Skanzen ve Strážnici, vinné sklepy zvané Plže v Petrově, Kuželovský větrný mlýn nebo také dřevěný kříž na vrchu Žerotín.